Oczyszczanie wodorowe twarzy


Wieloetapowe oczyszczanie wodorowe polega na dogłębnym oczyszczeniu skóry, tak aby wyglądała ona zdrowo i promiennie. Wieloetapowość wskazuje nie tylko na to, że oczyszczanie składa się z kilku kroków, ale także na to, że działa wielozadaniowo. Jego podstawą jest dokładne oczyszczanie skóry, złuszczanie, nawilżanie oraz działanie przeciwstarzeniowe . Oczyszczanie wodorowe to nowa, rewolucyjna technologia wykorzystująca aktywny wodór. Z efektów zabiegu mogą korzystać osoby w każdym wieku, zarówno kobiety jak i mężczyźni. Przeznaczony do praktycznie każdej cery – trądzikowej, atopowej, dojrzałej czy poszarzałej.

Głównym efektem zabiegu jest idealnie oczyszczona, gładka, rozjaśniona, odświeżona i nawilżona skóra. Jej napięcie ulega zdecydowanej poprawie. Uaktywniają się procesy regeneracyjne. Efekty są widoczne od razu po pierwszym zabiegu.

Oczyszczanie wodorowe posiada szerokie spektrum zastosowań:

  • przeciwdziałanie starzeniu skóry (neutralizacja wolnych rodników, ujędrnienie i odmłodzenie skóry)
  • problemy skórne (tj. trądzik, zaskórniki, zwiększona produkcja sebum)
  • dogłębne oczyszczenie i odświeżenie skóry
  • dogłębne nawilżenie i rozjaśnienie skóry
  • regeneracja skóry narażonej na zanieczyszczenia znajdujące się w miejskim powietrzu

Możliwe etapy zabiegu:

Peeling kawitacyjny

Obumarłe komórki naskórka stanowią dodatkową barierę przy migracji substancji aktywnej w głąb skóry. Dlatego prawidłowa eksfoliacja jest jednym z najważniejszych etapów całej pielęgnacji. Peeling polega na złuszczeniu warstwy rogowej naskórka. Służy do bezbolesnego oczyszczania skóry. Zabieg przeprowadza się za pomocą szpatuły, która wytwarza fale ultradźwiękową. Fala ta w obecności wody rozprowadzonej na powierzchni skóry tworzy mikroskopijne pęcherzyki wypełnione rozrzedzonym gazem. Powstałe pęcherzyki pod wpływem drgań ultradźwiękowych powiększają się i gwałtownie pękają. Powoduje to rozbijanie martwych komórek naskórka, sebum i zaskórników. Peeling kawitacyjny dodatkowo sterylizuje skórę zwalczając bakterie odpowiedzialne za powstanie zaskórników. Wzbogacony jest o mikro-masaż, który poprawia mikro-krążenie, dotlenienie i penetrację substancji aktywnych w głąb skóry.

Oczyszczanie wodorowe

Wolne rodniki to przyczyna przedwczesnego starzenia się skóry. Urządzenie wykorzystuje głowicę do hydrabrazji z aktywnym wodorem. Reaktywne formy tlenu wiążą się z jonami wodoru, doprowadzając do powstania wody i czystego tlenu. Skóra poddawana jest działaniu pęcherzyków wodoru zawartych w strumieniu wody o podwyższonym ciśnieniu. Wodór jest najmniejszym i najlżejszym pierwiastkiem, dlatego swobodnie przenika w głąb skóry, gdzie przekształca szkodliwe wolne rodniki tlenowe w cząsteczki wody. Działanie oczyszczania wodorowego przypomina niezwykle dokładny peeling. W trakcie zabiegu usuwane są pozostałości makijażu, zanieczyszczenia i martwe komórki naskórka.

Infuzja tlenowa

Prawidłowo dotleniona skóra staje się promienna i wygląda młodziej. Co więcej O2 usprawnia mikro cyrkulację, dzięki czemu wspomaga wchłanianie substancji aktywnej i jest niezbędny w procesie produkcji elastyny i kolagenu. Podczas zabiegu wprowadzamy substancje aktywne w głąb skóry. Dzięki temu odżywiamy ją oraz zabezpieczamy przed ponownym, nadmiernym powstawaniem wolnych rodników. Infuzja tlenowa to nieinwazyjny, bezbolesny zabieg, który jest wykonywany w celu odmłodzenia skóry. Jest on oparty na technologii tlenu hiperbarycznego, czyli tlenu pod ciśnieniem, za pomocą którego dostarcza się w głąb skóry aktywne składniki pochodzące z serum. Ampułki z kosmetykiem są odpowiednio dobierane do rodzaju i potrzeb skóry, aby zapewnić optymalne efekty i bezpieczeństwo zabiegu.

Mezoterapia bezigłowa

Głowica ultradźwiękowa wspomaga transport substancji czynnych w głąb skóry. Transport ten odbywa się za pomocą mieszków włosowych i gruczołów potowych, Podczas zabiegu wytwarzane jest ciepło, które przenika w tkanki. Obejmuje ono takie reakcje jak wzrost przepuszczalności błon komórkowych, aktywacja metabolizmu komórkowego, zwiększone oddychanie komórkowe. Wibracje ultradźwiękowe działają na głębsze warstwy skóry tak jak mikro-masaż o charakterze biostymulującym. Poprawie ulega mikro-cyrkulacja i przepływ limfy, podwyższa się poziom pH zakwaszonych tkanek. Fibroblasty zostają pobudzone do biosyntezy kolagenu, elastyny. Wykorzystanie ultradźwięków ma zdecydowanie efektywniejsze działanie niż wtłaczanie substancji w sposób manualny, ponieważ związki czynne przekraczają bariery takie jak płaszcz hydro-lipidowy oraz błony komórkowe wnikając do żywych warstw naskórka.

Fala radiowa bipolarna

Częstotliwość ultradźwięków doprowadza do drgań komórek, a co za tym idzie do tarcia i wytworzenia efektu termicznego. Dochodzi do relaksacji struktur skórnych, odprężenia mięśni i pobudzenia krążenia krwi i limfy. Ma to bezpośredni wpływ na polepszenie metabolizmu i regeneracji komórkowej. Rozluźnione struktury są przegotowane do wtłoczenia substancji aktywnej do przestrzeni międzykomórkowej – a tym samym do zwiększenia efektywności zabiegu. Prąd wysokiej częstotliwości doprowadza do wytworzenia efektu termicznego w tkance, podgrzewając ją do temperatury 42 stopnie C. Propagacja ciepła rozchodzi się na głębokość ok 4mm, wywołując efekt wzmożonej stymulacji i napięcia włókna kolagenowego. Dzięki temu skóra staje się bardziej napięta i elastyczna.

"Zimny młotek"

Zakończeniem zabiegu jest chłodzący masaż zimną głowicą. Pozwala on ukoić skórę, obkurczyć naczynia krwionośne oraz zniwelować ewentualne zaczerwienienia po zabiegowe.

Możliwe wersje zabiegowe:

  • Peeling kawitacyjny / oczyszczanie wodorowe / alga 140 zł / 60 min
  • Peeling kawitacyjny / oczyszczanie wodorowe / infuzja tlenowa lub ultradźwięki / alga 190 zł / 80 min
  • Peeling kawitacyjny / oczyszczanie wodorowe / infuzja tlenowa / fala radiowa bipolarna 250 zł / 80 min
Wróc do zabiegów